אמצעי התקשורת והמדיה השונים מזרימים אל עינינו ואוזנינו שפע של מידע מדי שעה בשעה. חלק גדול ממידע זה אינו רלבנטי עבורנו ולכן אנחנו בוחרים להתעלם ממנו. אך בין הררי המידע אשר נורה לכיוונינו מכל אמצעי מדיה אפשרי, מסתתר גם מידע רב אשר למראית עין נראה כלא רלבנטי ואף מעט מעצבן, אך בפועל הוא חשוב ועשוי להביא לנו תועלת של ממש.

הכוונה היא בעיקר לחלקים מן המידע השיווקי הרב המגיע אלינו ללא הפסקה. מרוב פרסומות אנחנו כבר מפתחים אנטי מסוים, ונוטים להתעלם מכל דבר בעל אופי פרסומי או שיווקי. אך בפועל, אם נהיה מעט יותר קשובים וסבלניים ונסכים לקלוט ולעבד לפחות חלק מן המידע השיווקי הרב המגיע אלינו מכל כיוון, נגלה כי הרווח הטמון בכך עצום.

בין אם מדובר בדילים לאילת, במבצע חדש ואטרקטיבי למגבות נייר או בתכנית חיסכון חדשה שמציע לנו אחד הבנקים, העולם השיווקי שמסביבנו מציע לנו מאות ואלפי הזדמנויות ביום לחסוך ולנהל בצורה נבונה וכלכלית יותר את הוצאותינו.

הבעיה היא כמובן שמרוב פרסום ושיווק כבר לא רואים את היער... כלומר, הכמות הבלתי נדלית של חומר שיווקי, המודפס במכשירי מדפסות לייזר צבעוניות וחדישות, המגיע אלינו גורם לנו כאמור להיהפך לאטומים ולהתעלם מכל מה שמציעים לנו, גם אם זה לטובתנו בלבד. אנשים רבים נוטים לתרץ זאת לעצמם בטענה כי כל כך הרבה שיווק ופרסום אגרסיביים בכל אמצעי התקשורת והמדיה הידועים כיום לאדם גורמים להם בסופו של דבר לרכוש ולצרוך דברים שהם כלל לא היו מעוניינים בהם במקור, אך השתכנעו כי הם יועילו להם כתוצאה מסוג של שטיפת מוח שיווקית – פרסומית.

אז נכון, יש מידה של אמת בטענה כי המצב שנוצר מתחיל להזכיר שטיפת מוח איטית אך אינטנסיבית במסגרתה כולנו הופכים אט אט לצרכנים גדולים יותר ויותר. אך זה לא יכול לשמש כתירוץ לעצימת עיניים וסתימת אוזניים מתמשכות. אנחנו חייבים להכיר כי זהו העולם בו אנו חיים, לטוב ולרע, ולפחות לנסות ולנצל את הצדדים החיוביים שבו.

אין זה אומר כי צריך לוותר ולהיכנע לתרבות הצריכה המפותחת בה אנו חיים. ניתן וצריך להיאבק בכל דרך לגיטימית אפשרית בהתאם להשקפת העולם האישית, אך במקביל חבל שלא לפחות לנצל את מה שאפשר מהעולם הזה.

צרכנות נבונה בהתאם לשפע המבצעים וההנחות עליהם אנחנו שומעים מדי יום ושעה יכולה באמת לחסוך לנו מאות ואלפי שקלים בחודש. מבצעים אלו הם תוצאה ישירה של תחרות השוק החופשי.

לא לנצל אותה זה במילים פשוטות אדישות צרכנית אשר פוגעת אך ורק בנו כצרכנים.

היכנסו לאתר Copytech לפרטים